Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, gab, koziorozka, blazejh, azygnerski, wp44, Phantos, t66, Haneczka, Emilia, maggi, ninor, Do-da, abadaba7, tajfun, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Zarządco, ownerze, wyjaśnijcie mi proszę. Wspólnota uchwala, np. budowę altany na Marsie, a jak zarząd to zrealizuje, to zapłaci za tę altanę z własnej kieszeni?
  •  
   CommentAuthorMirekL
  • CommentTime11-03-2011
   
  koziorozka - niepotrzebnie sie podniecasz. Ty rozumujesz jak właściciel , nie jak zarządca dla którego to jest tylko sposób zarobkowania. Ten wątek to typowy przykład zniechęcania właścicieli do wchodzenia do zarządów. Olbrzymia odpowiedzialność i to wszystko za frico. Jakie jest wyjście - zatrudnić licencjonowanego zarządcę. Tylko on gwarantuje wzorowe wykonywanie obowiązków, zgodnie z wysokimi standardami zawodowymi. Oczywiście Zarząd właścicielski będzie powołany, trzeba mieć "jelenia" jakby coś nie wyszło. I najbardziej podoba mi się argumentacja zarządców-to jest łamanie prawa. Policja, prokuratura, sąd, więzienie. U mnie we WM wykupiliśmy mieszkania - w transakcji łaczonej. Do mieszkania dodano nam ulicę. Jest 118 włascicieli z 4 wspólnot. Podpisaliśmu umowę na jej oświetlenie. Złamaliśmy prawo, ulica nie jest cześcią wspólną naszej wspólnoty. Co 2 miesiące płacimy rachunek, czyli z premedytacją ( "recydywa" ) łamiemy uowl. I ja to firmuję, a powinienem się sprzeciwić i zaprotestować. Wszyscy będziemy wówczas zadowoleni, prawo nie zostanie naruszone, a my będziemy sobie chodzić z latarkami.Zachęcam niektórych "teoretyków" do zejścia na ziemię.:bigsmile:
  •  
   CommentAuthorEDDIE
  • CommentTime12-03-2011 zmieniony
   
  koziorozka:Zarządco, ownerze, wyjaśnijcie mi proszę. Wspólnota uchwala, np. budowę altany na Marsie, a jak zarząd to zrealizuje, to zapłaci za tę altanę z własnej kieszeni?


  Jeśli zarząd realizuje zgodną z prawem uchwałę wspólnoty, to nie ma odpowiedzialności zarządu, bo niby za co?

  Natomiast trzeba stwierdzić, że zarząd wspólnoty ma pełną odpowiedzialność organizacyjną, cywilną i karną. Jest to odpowiedzialność solidarna, więc teoretycznie można pozwać któregokolwiek z członków zarządu (każdy ma te same prawa i obowiązki), albo wszystkich.

  Odpowiedzialność odszkodowawcza członków zarządu wspólnoty mieszkaniowej - http://www.zarzadca.pl/content/view/704/45/>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Przed kliknięciem "wyślij odpowiedź" pomyśl, co twój post wnosi do tematu? <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego