Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, Zarządca, Egzo, koziorozka, wp44, Haneczka, wixtra, Lysy, ANNAMARIA, trader, tajfun

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorDevil
  • CommentTime31-08-2011 zmieniony
   
  Witam wszystkich !
  Tak jak w temacie pilnie potrzebuje wzoru pisma do swojego zarządcy żeby on zlecił wykonanie ekspertyzy dachu.Czy pod tym pismem muszą sie wszyscy lokatorzy podpisać(mała wspólnota)czy wystarczy tylko jedna osoba która wnioskuje.
  •  
   CommentAuthordaarek
  • CommentTime31-08-2011
   
  Chwilę.
  Jeżeli to jest mała wspólnota to na jakich zasadach jest w niej zarządca?
  Powierzyliście mu umową zarządzanie czy zatrudniliście go do pomocy?
  Jakby na to nie patrzeć to taki zarządca powinien występować z ewentualnym pismem do Was jako jego pracodawców a nie Wy do niego bo byłoby to pomyleniem pojęć i profanacją prawa własności.
  Nie ma tak żeby "ogon rządził psem".
  Radzę zapoznać się z działem IV Kodeksu Cywilnego.
  •  
   CommentAuthorDevil
  • CommentTime31-08-2011 zmieniony
   
  Chodzi o to że jesteśmy małą wspólnotą 6 rodzin i powierzyliśmy nasz blok firmie która zajmuje sie zarządzaniem nieruchomościami(czyli jest naszym zarządcą).Problem polega na tym że mieszkam na poddaszu i caly czas zalewa mi ściany oraz strych obok.Wyszedłem z wnioskiem do zarządcy o remont całkowity dachu na poczatku wszyscy sie zgodzili(nie na papieże i tu był błąd),nasz zarządca znalazł pare firm i my wybraliśmy najlepsza firmę jaką uważaliśmy i po wycenie dachu jeden z lakatorów sie wycofał bo powiedział że dach nie wymaga całego remontu tylko łatania,my jesteśmy(czyli wiekszość) innego zdania.Dziś dostaliśmy od naszego zarządcy pismo i pisze w nim że remont dachu nie może byc przeprowadzony bo jedna osoba sie nie zgadza i dalej w piśmie jest dołączone ksero pisma które napisal lokator "po konsultacji z fachowcem ten dach nie wymaga całkowitego remontu tylko łatania"
  .Dla tego ja chce iść jutro do zarządcy który według mnie jest nie kompetentny i chce żeby napisał Wniosek o wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczającej zarząd zwykły ale wczesniej żeby zlecili wykonanie ekspertyzy technicznej żeby mieć podkładke dla sądu.
  •  
   CommentAuthorelan124
  • CommentTime31-08-2011
   
  na początku wszyscy sie zgodzili (nie na papieże i tu był błąd)
  Też tak sądzę !
 1. Devil:Chodzi o to że jesteśmy małą wspólnotą 6 rodzin i powierzyliśmy nasz blok firmie która zajmuje sie zarządzaniem nieruchomościami(czyli jest naszym zarządcą).Problem polega na tym że mieszkam na poddaszu i caly czas zalewa mi ściany oraz strych obok.Wyszedłem z wnioskiem do zarządcy o remont całkowity dachu na poczatku wszyscy sie zgodzili(nie na papieże i tu był błąd),nasz zarządca znalazł pare firm i my wybraliśmy najlepsza firmę jaką uważaliśmy i po wycenie dachu jeden z lakatorów sie wycofał bo powiedział że dach nie wymaga całego remontu tylko łatania,my jesteśmy(czyli wiekszość) innego zdania.Dziś dostaliśmy od naszego zarządcy pismo i pisze w nim że remont dachu nie może byc przeprowadzony bo jedna osoba sie nie zgadza i dalej w piśmie jest dołączone ksero pisma które napisal lokator "po konsultacji z fachowcem ten dach nie wymaga całkowitego remontu tylko łatania"
  .Dla tego ja chce iść jutro do zarządcy który według mnie jest nie kompetentny i chce żeby napisał Wniosek o wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczającej zarząd zwykły ale wczesniej żeby zlecili wykonanie ekspertyzy technicznej żeby mieć podkładke dla sądu.


  Moim zdaniem zlecenie wykonania ekspertyzy nie jest czynnością przekraczającą zarząd zwykły i nie wymaga zgody wszystkich właścicieli. Rozumiem, że ta ekspertyza jest naprawdę konieczna.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
  •  
   CommentAuthorDevil
  • CommentTime31-08-2011
   
  Ja sie na tym tak nie znam w wzorze do sądu "Wniosek o wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczającej zarząd zwykły" jest tam ujęta ekspertyza ;d tak że myślałem że będzie potrzebna,a może ktoś mi powiedzieć od czego mam sie teraz zabrać żeby to jakoś ruszyc ??? dodam że mam poparcie wszystkich mieszkańców oprócz tego jednego gagatka
  •  
   CommentAuthorEDDIE
  • CommentTime1-09-2011
   
  Zróbcie ekspertyzę na wniosek tych mieszkańców, którzy się zgodzili. Ekspertyza jest konieczna ponieważ jak piszesz zalewa ściany przez dach i jest niezbędne do oceny stopnia remontu dachu. Nie musisz mieć w tym przypadku wszystkich podpisów pod wnioskiem o ekspertyzę, wystarczy jak na przykład Ty sama lub razem z innym współwłaścicielem podpiszecie się pod wnioskiem.

  Jeśli po ekspertyzie ten "gagatek" nie zmieni zdania (należy mieć nadzieję, że jednak zmieni jeśli ekspertyza potwierdzi remont całego dachu), to pozostaje ci tylko Sąd, ale trzymając w ręku taką ekspertyzę, będzie to tylko formalność, by Sąd nakazał ten remont.>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Przed kliknięciem "wyślij odpowiedź" pomyśl, co twój post wnosi do tematu? <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
 2. Moim zdaniem wystarczy protokół kontroli z przeglądu technicznego wykonany przez osobę z uprawnieniami, ekspertyza i tak nie takiego waloru w sądzie, jest tylko dokumentem prywatnym.
  Jeżeli sąd to uzna za stosowne, to powoła biegłego co oceny.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego