Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, KubaP, Lysy, azygnerski, Michał, koziorozka, Haneczka, t66, drm, kamil_w, tajfun, pldiego, Roksa, bufetowa, Phantos, Sambor, wp44, man, elan124, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Blok po termomodernizacji. Napisałem wniosek do zarządcy o warunki montażu anteny dvbt do odbioru naziemnej telewizji. Dostałem odpowiedź, że jest to możliwe tylko w wewnątrz mieszkania, bez żadnego uzasadnienia takiej decyzji. Co mogę dalej zrobić. Wiadomo, że nie będę trzymał anteny wewnątrz mieszkania. Zarządca/Wspólnota według mnie powinien zapewnić odbiór telewizji naziemnej. Nie może uniemożliwić instalacji anteny. Mieszkanie jest własnościowe. Proszę o pomoc co mogę dalej zrobić w tej sprawie.
 2. Proszę wpisać w wyszukiwarkę Forumową "montaż anteny" bo temat był kilkakrotnie wałkowany.
  Acha - i znowu widzę niewłaściwy adresat - "Pan Zarządca" nie ma w tej kwestii nic do gadania!
 3. Mieszkaniec103:Napisałem wniosek do zarządcy o warunki montażu anteny dvbt do odbioru naziemnej telewizji. Dostałem odpowiedź, że jest to możliwe tylko w wewnątrz mieszkania, bez żadnego uzasadnienia takiej decyzji.

  Co dalej zrobić w tej sprawie....? :cool: Proszę poprosić o uzasadnienie odmowy. :bigsmile:
 4.  
  Haneczka:
  Mieszkaniec103:Napisałem wniosek do zarządcy o warunki montażu anteny dvbt do odbioru naziemnej telewizji. Dostałem odpowiedź, że jest to możliwe tylko w wewnątrz mieszkania, bez żadnego uzasadnienia takiej decyzji.

  Co dalej zrobić w tej sprawie....? :cool: Proszę poprosić o uzasadnienie odmowy. :bigsmile:
  uzasadnieniem zapewne będzie termomodernizacja bloku

  kasander:Proszę wpisać w wyszukiwarkę Forumową "montaż anteny" bo temat był kilkakrotnie wałkowany.
  Acha - i znowu widzę niewłaściwy adresat - "Pan Zarządca" nie ma w tej kwestii nic do gadania!
  więc do kogo złożyć wniosek o warunki instalacji anteny ?

  Wszystkie wątki mają po kilkadziesiąt podstron może zróbmy konkretny opis jak działać aby uzyskać pozwolenie na montaż anteny na dachu. Jeden krótki konkretny wątek, albo jakiś krótki poradnik ?
 5. Wszystkie wątki mają po kilkadziesiąt podstron
  Nie chodzi o wszystkie. Po wpisaniu w wewnętrzną forumową wyszukiwarkę frazy "montaż anteny" nie wyskakuje kilkadziesiąt stron, sorry.

  jak działać aby uzyskać pozwolenie na montaż anteny na dachu.
  Do zamontowania anteny właściciel nie potrzebuje żadnego zezwolenia lecz tylko i wyłącznie wspólnota (za pośrednictwem zarządu) ma mu wskazać miejsce zamontowania.
  do kogo złożyć wniosek
  Adresatem może być tylko wspólnota (jako właściciel budynku) czyli ogół właścicieli.

  może zróbmy konkretny opis jak działać aby...
  Ależ to jest forum dyskusyjne a nie portal poradniczy fachowy - takich nie brakuje.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime29-04-2017 zmieniony
   
  Mieszkaniec103: Blok po termomodernizacji. Napisałem wniosek do zarządcy o warunki montażu anteny dvbt do odbioru naziemnej telewizji. Dostałem odpowiedź, że jest to możliwe tylko w wewnątrz mieszkania, bez żadnego uzasadnienia takiej decyzji. Co mogę dalej zrobić. Wiadomo, że nie będę trzymał anteny wewnątrz mieszkania.

  Zarządca/Wspólnota według mnie powinien zapewnić odbiór telewizji naziemnej. Nie może uniemożliwić instalacji anteny. Mieszkanie jest własnościowe. Proszę o pomoc co mogę dalej zrobić w tej sprawie.
  sprawdziłeś uchwały właścicieli lokali w tej materii ? ...
  czy u Ciebie jest Zarządca czy Administrator i Zarząd WM , bo to są dwa odrębne światy prawne .

  Mieszkaniec103: Wszystkie wątki mają po kilkadziesiąt podstron może zróbmy konkretny opis jak działać aby uzyskać pozwolenie na montaż anteny na dachu.
  Jeden krótki konkretny wątek, albo jakiś krótki poradnik ?
  nie można tak, bo tyle jest sytuacji ile jest wspólnot i nie ma jednego złotego rozwiązania.

  Czy u Was jest zbiorcza instalacja RTV? UoWL ; UoGN ;
 6. Jestem nowym właścicielem mieszkania i jeszcze nie znam wszystkich tych zasad. Wcześniej mieszkałem w bloku gdzie była spółdzielnia (blok po termomodernizacji, ale każdy montował antenę na balkonie i nikt nikomu nie robił problemów). Może pomoże rozpiska z zebrania, z tego co widzę to jest przewodniczący i zarząd wspólnoty. Natomiast zarządca, który np. wydawał warunki zamiany w mieszkaniu ogrzewania węglowego na gazowe - to od niego dostałem warunki/pozwolenie. Na tej rozpisce z zebrania napisane jest jeszcze:'Właścicieli lokali, tworzących Wspólnotę Mieszkaniową, którym przypadają udziały w nieruchomości wspólnej znajdującej się w ....' może to już coś rozświetli czy zarządca wybrany z art 18.1

  Nie ma zbiorczej instalacji RTV. Jest tylko dostępna UPC i bodajże NETIA, ale żeby mieć odbiór na trzy telewizory trzeba płacić miesięcznie 120zł, a jest mi to niepotrzebne bo i tak oglądam kilka podstawowych kanałów.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime29-04-2017 zmieniony
   
  Mieszkaniec103:Jestem nowym właścicielem mieszkania i jeszcze nie znam wszystkich tych zasad. Wcześniej mieszkałem w bloku gdzie była spółdzielnia (blok po termomodernizacji, ale każdy montował antenę na balkonie i nikt nikomu nie robił problemów).
  to masz wiele do nadrobienia . Aby poznać zasady trzeba przeczytać / niestety/ i to parę razy ustawę o własności lokali ...
  a masz balkon? np z poręczą ?

  Mieszkaniec103: Może pomoże rozpiska z zebrania, z tego co widzę to jest przewodniczący i zarząd wspólnoty.
  jaki przewodniczący ? takiej fuchy we WM nie ma/ nie powinno być. Jest natomiast na zebraniu właścicieli lokali i jego rola kończy sie z chwila jego zakończenia

  Mieszkaniec103: z tego co widzę to jest (...) zarząd wspólnoty.
  Natomiast zarządca, który np. wydawał warunki zamiany w mieszkaniu ogrzewania węglowego na gazowe - to od niego dostałem warunki/pozwolenie.
  jak jest Zarząd WM to nie ma Zarządcy, ten podmiot nazywa sie Administratorem, on ma służyć Zarządowi do pomocy w wykonywaniu zadań nakładanych na Zarząd WM

  Mieszkaniec103: Na tej rozpisce z zebrania napisane jest jeszcze:'Właścicieli lokali, tworzących Wspólnotę Mieszkaniową, którym przypadają udziały w nieruchomości wspólnej znajdującej się w ....' może to już coś rozświetli czy zarządca wybrany z art 18.1
  to nie jest zarządca tylko ADMINISTRATOR.

  Mieszkaniec103: Nie ma zbiorczej instalacji RTV. Jest tylko dostępna UPC i bodajże NETIA, ale żeby mieć odbiór na trzy telewizory trzeba płacić miesięcznie 120zł, a jest mi to niepotrzebne bo i tak oglądam kilka podstawowych kanałów.
  to może zgłosić wniosek o doposażenie nieruchomości budynkowej w zbiorczą RTV - SAT. Będziesz maił dostęp do sygnałów ( za pośrednictwem własnego Tunera) naziemnych i satelitarnych. UoWL ; UoGN ;
 7. Mieszkaniec103
  Nie ma znaczenia czy jest instalacja zbiorcza czy nie - Ty, jak każdy masz tzw. prawo do anteny.
  Czyli masz prawo zainstalować sobie swoją antenę a właściciel lub zarządca budynku - czyli w Twoim wypadku wspólnota ma Ci wskazać miejsce zamontowania. Jeżeli nie wskaże, idziesz do sądu i wspólnota poprzez jej reprezentanta czyli zarząd musi Ci wskazać. Takie są przepisy!
  jest przewodniczący i zarząd wspólnoty. Natomiast zarządca, który np. wydawał warunki zamiany w mieszkaniu ogrzewania węglowego na gazowe - to od niego dostałem warunki/pozwolenie.
  Trafiłeś do kolejnej wspólnoty źle zarządzanej, niezgodnie z UoWL. Klasyczna sytuacja gdzie "ogon merda psem".
  Wszelkie sprawy załatwiaj z zarządem (z przewodniczącym zarządu).
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime29-04-2017 zmieniony
   
  koziorozka:Tu masz trochę o podstawach prawnych
  http://finanse.wp.pl/kat,1033699,title,Zakazuja-ci-wieszac-antene-Podaj-ich-do-sadu,wid,15285740,wiadomosc.html


  W razie niekorzystnego wyroku w Polsce, możemy odwołać się do Strasburga.

  - Z montażem indywidualnych anten TV (satelitarnych albo tradycyjnych) na zewnętrznych ścianach bloku sprawa nie jest prosta, bo zakazać co prawda nie można, ale dowolność w tym względzie też nie jest dopuszczalna.
  Anteny do niedawna były montowane całkowicie dowolnie, co nierzadko skutkowało uszkodzeniami elewacji lub izolacji przeciwwilgociowej. Zrozumiałe jest zatem, dlaczego wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie zawsze były temu niechętne i odmawiały zgody na instalację
  – podkreśla Tomasz Cudowski, redaktor naczelny miesięcznika „Wspólnota Mieszkaniowa”.

  :bigsmile: UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorelan124
  • CommentTime29-04-2017
   
  KubaP: W razie niekorzystnego wyroku w Polsce, możemy odwołać się do Strasburga.
  :clap:
 8. ...co nierzadko skutkowało uszkodzeniami elewacji lub izolacji przeciwwilgociowej. Zrozumiałe jest zatem, dlaczego wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie zawsze były temu niechętne i odmawiały zgody na instalację– podkreśla Tomasz Cudowski, redaktor naczelny miesięcznika „Wspólnota Mieszkaniowa”.

  Zakaz montowania anten byłby ograniczeniem w dostępie do usług, co jest niezgodne z prawem unijnym.
  - Odmowy zgody na montaż nie można uzasadniać możliwym zniszczeniem elewacji lub pokryć dachowych, bowiem z zasady instalacja anteny nie powoduje istotnego naruszenia stanu elewacji, okien, balkonów czy pokryć dachowych i nie musi automatycznie wiązać się z ich uszkodzeniem – tłumaczy Tomasz Cudowski, redaktor naczelny miesięcznika „Wspólnota Mieszkaniowa”.
  http://finanse.wp.pl/kat,1033699,title,Zakazuja-ci-wieszac-antene-Podaj-ich-do-sadu,wid,15285740,wiadomosc.html
  :confused::confused::confused:
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime29-04-2017 zmieniony
   
  kasander:(...)(z przewodniczącym zarządu).

  A co to takiego ten przewodniczący zarządu?

  Mieszkaniec103:(...)Co mogę dalej zrobić. Wiadomo, że nie będę trzymał anteny wewnątrz mieszkania.(...)

  Dlaczego wiadomo że nie będziesz trzymał anteny wewnątrz mieszkania?
  Kiedyś taka antena stała na telewizorze.:bigsmile:
  Dzisiejsze anteny są znacznie mniejsze a te ze wzmacniaczem mają bardzo wysoką czułość.
  Jeśli chcesz antenę na zewnątrz to przymocuj ją sobie do ramy swojego okna wtedy nie będziesz musiał nikogo prosić o zgodę.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime29-04-2017 zmieniony
   
  man:
  kasander:(...)(z przewodniczącym zarządu).

  A co to takiego ten przewodniczący zarządu?

  Mieszkaniec103:Może pomoże rozpiska z zebrania, z tego co widzę to jest przewodniczący i zarząd wspólnoty.
  Mnie się wydaje, że tu chodzi o "przewodniczego", który prowadził zebranie właścicieli lokal, a nie o fuchę jednego z członków Zarządu . :wink: UoWL ; UoGN ;
 9. man: A co to takiego ten przewodniczący zarządu?
  Czasami nazywany prezesem zarządu.
  Bo tak sobie zarząd zorganizował pracę aby lepiej zarządzać.
  http://www.zarzadca.pl/wzory-uchwal-i-umow/uchwaly/686-regulamin-pracy-zarzadu-wspolnoty-mieszkaniowej
  •  
   CommentAuthorman
  • CommentTime29-04-2017
   
  kasander:
  man: A co to takiego ten przewodniczący zarządu?
  Czasami nazywany prezesem zarządu.
  Bo tak sobie zarząd zorganizował pracę aby lepiej zarządzać.

  To chyba lepiej nazwać go królem.:bigsmile:
 10. a masz balkon? np z poręczą ?
  nie mam
  jaki przewodniczący ? takiej fuchy we WM nie ma/ nie powinno być. Jest natomiast na zebraniu właścicieli lokali i jego rola kończy sie z chwila jego zakończenia
  zgadza się bo jednym z punktów zebrania był wybór przewodniczącego i protokolanta
  jak jest Zarząd WM to nie ma Zarządcy, ten podmiot nazywa sie Administratorem, on ma służyć Zarządowi do pomocy w wykonywaniu zadań nakładanych na Zarząd WM
  W warunkach na zmianę ogrzewania z węglowego na gazowe cały czas przewija się "zarządca wspólnoty", a dokładniej, cytuje jeden z warunków, które musiałem spełnić: "Przedłożenie Zarządcy Wspólnoty protokołu odbioru wykonanych prac..." na koniec jest podpis i pieczątka w której widnieje ''Zarządca Nieruchomości'' Czyli Zarządca Nieruchomości i Zarządca Wspólnoty to ten sam Szeryf. Druga sprawa, pytałem sąsiada czy ten zarządca to w porządku koleś, odpowiedział mi, że ludzie nie są zadowoleni itp. ale ten cwaniaczek zrobił taką umowę, że nie da się go odwołać - tak mi powiedział sąsiad, który mieszka tam od dawien dawna. W bloku tym są mieszkania komunalne i własnościowe - ja posiadam własnościowe.
  to może zgłosić wniosek o doposażenie nieruchomości budynkowej w zbiorczą RTV - SAT. Będziesz maił dostęp do sygnałów ( za pośrednictwem własnego Tunera) naziemnych i satelitarnych.
  Myślę, że z tym byłoby sporo załatwiania itp. no i najprawdopodobniej nie przeszłoby bo na ten blok jest kredyt na termomodernizacje - bodajże jeszcze 450 tys do spłacenia więc ludzie z pewnością nie będą chcieli wchodzić w kolejne kredyty, a znając wycenę przez firmę takiego rozprowadzenia okablowania i instalacji anteny to będzie kosz około 35 tys. Druga sprawa, zapewne nie będzie to możliwe bo zostanie naruszana izolacja dachu. I tak w koło macieju....

  Myślę napisać kolejne pismo żeby uzasadnił szeryf odmową decyzje i zapewne w uzasadnieniu negatywnej decyzji będzie, że na ścianach termomodernizacja, a na dachu izolacja. Wówczas myślę, zrobić zakup takiego uchwytu:
  http://www.hollex.pl/stojaki-i-uchwyty/stojaki-do-anten/stojaki-bezinwazyjne/1493-stojak-bezinwazyjny-do-okna
  i zamontować antenę do ramy okna, a jak będą mieć problem to po prostu powiem, żeby złożyli pozew w sądzie i jak będę miał wyrok nakazujący demontaż to tak też zrobię i do widzenia.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime30-04-2017
   
  Mieszkaniec103:
  jaki przewodniczący ? takiej fuchy we WM nie ma/ nie powinno być. Jest natomiast na zebraniu właścicieli lokali i jego rola kończy sie z chwila jego zakończenia
  zgadza się bo jednym z punktów zebrania był wybór przewodniczącego i protokolanta

  yes , yses, yes ...
  Mamy normalny Zarząd WM , bez przyrostu tytułomania ...

  Mieszkaniec103:
  jak jest Zarząd WM to nie ma Zarządcy, ten podmiot nazywa sie Administratorem, on ma służyć Zarządowi do pomocy w wykonywaniu zadań nakładanych na Zarząd WM
  W warunkach na zmianę ogrzewania z węglowego na gazowe cały czas przewija się "zarządca wspólnoty", a dokładniej, cytuje jeden z warunków, które musiałem spełnić: "Przedłożenie Zarządcy Wspólnoty protokołu odbioru wykonanych prac..." na koniec jest podpis i pieczątka w której widnieje ''Zarządca Nieruchomości''
  Czyli Zarządca Nieruchomości i Zarządca Wspólnoty to ten sam Szeryf.
  Uważam, że mylisz nazewnictwo . W tej treści powinno zniknąć słowo Zarządcy należy wpisać Zarządowi / Administratorowi
  na koniec taki podpis, bo taką prowadzi działalność .


  Mieszkaniec103: Druga sprawa, pytałem sąsiada czy ten zarządca to w porządku koleś, odpowiedział mi, że ludzie nie są zadowoleni itp. ale ten cwaniaczek zrobił taką umowę, że nie da się go odwołać - tak mi powiedział sąsiad, który mieszka tam od dawien dawna. W bloku tym są mieszkania komunalne i własnościowe - ja posiadam własnościowe.
  nie ma takiej umowy, której nie można rozwiązać , problemem jest ile to będzie kosztowało . Zmiana administratora to kwestia uchwała i wręczenia wypowiedzenia . UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthororg
  • CommentTime14-06-2017
   
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego