Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

wp44, KubaP, Egzo, koziorozka, dwajscia, azygnerski, anias54, ijan, trader, tajfun, Zarządca

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorelvis
    • CommentTime22-09-2017
     
    Witam.
    Nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Ostatnio kupiłem mieszkanie, w którym licznik gazowy jest razem z licznikiem elektrycznym. Budynek z lat 1950. Nie znam całej historii ale podejrzewam, że nic nie było robione. Moje pytanie jest takie:
    - czy takie rozwiązanie jest prawidłowe? Licznik gazowy jest zamontowany nad licznikiem elektrycznym.

    Chciałbym zrobić remont ale nie wiem jak to "ugryźć". Moim marzeniem jest aby liczniki były na korytarzu ale chyba nie jest to możliwe ponieważ na takie działanie musi zgodzić się cała wspólnota?
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime22-09-2017
     
    elvis:Chciałbym zrobić remont ale nie wiem jak to "ugryźć". Moim marzeniem jest aby liczniki były na korytarzu ale chyba nie jest to możliwe ponieważ na takie działanie musi zgodzić się cała wspólnota?
    a dlaczego cała ? jak duża jest to wspólnota, ile lokali jest we wspólnocie ? UoWL ; UoGN ;
  1. czy takie rozwiązanie jest prawidłowe? Licznik gazowy jest zamontowany nad licznikiem elektrycznym

    Kontrolerzy poboru prądu i gazu spisują te liczniki, więc gdyby były nieprawidłowo zamontowane, to by to zmienili (liczniki są własnością dostawcy).
    Przeniesienie. Pogadaj z członkami zarządu. Jeżeli na klatce schodowej wystarczy (w przyszłości) miejsca dla w s z y s t k i c h mieszkańców, to powinniście się dogadać.
    Ale to kwestia dobrej woli.
    Spisz umowę.
    •  
      CommentAuthorelvis
    • CommentTime22-09-2017
     
    dziękuje za odpowiedź.

    pomyliłem się pisząc "cała". miało być większość.

    jeszcze raz dziękuje.
    •  
      CommentAuthorelan124
    • CommentTime23-09-2017
     
    Elvis, zerknij na dyskusję: http://www.zarzadca.eu/dyskusja/434/liczniki-gazowe/

    Przepisy wskazują, że gazomierze do pomiaru przepływu gazu o gęstości mniejszej od gęstości powietrza powinny być umieszczone powyżej licznika elektrycznego i innych urządzeń mogących iskrzyć, a do gazu o gęstości większej od gęstości powietrza - o co najmniej 0,3 m poniżej licznika i takich urządzeń szafka elektryczna i gazowa nie mogą być obok siebie . (Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, art. 168).
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego