Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, KubaP, Lysy, azygnerski, Michał, koziorozka, Haneczka, t66, drm, kamil_w, tajfun, pldiego, Roksa, bufetowa, Phantos, Sambor, wp44, man, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorbambaras
  • CommentTime14-01-2018 zmieniony
   
  Witam serdecznie.
  Stoję przed następującym problem.

  Wspólnota mieszkaniowa od momentu powstania 03.2013 na podstawie uchwały rozliczała koszt utrzymywania miejsc postojowych/garażu jako części wspólnej.
  Jakiś czas temu jeden z lokatorów nie posiadający miejsca parkingowego się tego "dopatrzył" i z jego inicjatywy została uchwalona nowa uchwała z nowymi stawkami.
  Podjęto też decyzję o ponowmym przeliczeniu wplat i kosztów dla każdego lokalu wstecz.

  O ile kwestie arytmetyki mam już z głowy i wiem komu ile oddać a kogo ile obciąży to nie mam pomysłu jak wprowadzić te wartości to systemu tak, żeby urząd skarbowy nas potem nie zatopił.

  Pierwszy pomysł jest taki żeby w 7ki wrzucić przychody z tytułu rozliczenia opłat garażowych i przypisać je do osób do obciążenia, a w 4ki koszta z tego samego tytułu i przypisać je do kont osób "bezpodstawnie" obciążonych. Oczywiście w wysokościach odpowiadających wyliczonym wcześniej kosztą.

  Kwoty z przychodu i kosztów w tym wypadku się wyzeruja, więc są bez wpływu na ewentualny CIT, ale nie mam pewności czy urząd skarbowy w razie co to przepuści.

  Druga opcja to korygowanie wszystkich rachunków od marca 2013 tak by odpowiadały kwota należnym. To też będzie bez wpływu na podatek bo kwoty w danym miesiącu będą się znosić w każdym miesiącu więc końcowy wynik działa będzie równy zero. Ale tutaj też nie mam pewności czy w ogóle mam prawo do takiego działania.

  Proszę o pomoc jak ugryźć ten temat.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime14-01-2018 zmieniony
   
  bambaras:O ile kwestie arytmetyki mam już z głowy i wiem komu ile oddać a kogo ile obciąży to nie mam pomysłu jak wprowadzić te wartości to systemu tak, żeby urząd skarbowy nas potem nie zatopił.
  A co ONI (US)i mają do tego ... Wspólnota jest VAT-owcem?
  Należy wprowadzić korektę rozliczenia kosztów z "ręki" UoWL ; UoGN ;
 1. Należy dokonać korekty i następnie nanieść ją na konta poszczególnych właścicieli, nie rozumiem jakie rachunki miałby być korygowane. Jeżeli zmienią się wartości w zakresie CIT-u, to wystarczy przekazać korekty do urzędu skarbowego.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego