Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

koziorozka, Lysy, blazejh, KubaP, Zarządca, Phantos, Sambor, wp44, Haneczka, Pablo199, SwietyDiabel, SwiStakowo, t66, KAROLSKO

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1. Drodzy forumowicze,

    W budynku spółdzielni znajduje się mieszkanie własnościowe (odrębna własność a nie spółdzielcze własnościowe). Jest dwóch współwłaścicieli ułamkowych po 1/2.
    Ile głosów mają takie osoby? Czy każdy współwłaściciel ma swój głos?

    Dziękuję i pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime10-09-2018 zmieniony
     
    wspólnotowiec1:Drodzy forumowicze,

    W budynku spółdzielni znajduje się mieszkanie własnościowe (odrębna własność a nie spółdzielcze własnościowe). Jest dwóch współwłaścicieli ułamkowych po 1/2.
    Ile głosów mają takie osoby? Czy każdy współwłaściciel ma swój głos?
    odpowiedzi trzeba szukać w statucie SM, a nie tu na forum. W SM głosuje się udziałami zgodnie z zapisem w statucie SM .
    Jak nie jesteś członkiem SM to nie głosujesz .

    Pożyteczne materiały w temacie.
    https://e-prawnik.pl/informacje/nowe-zasady-czlonkostwa-w-spoldzielniach-mieszkaniowych.html UoWL ; UoGN ;
  2.  
    art 36 par 3 Ustawy prawo spółdzielcze

    § 3. Każdy członek ma jeden głos bez względu na ilość posiadanych udziałów. Statut spółdzielni, której członkami mogą być wyłącznie osoby prawne, może określać inną zasadę ustalania liczby głosów przysługujących członkom

    Na podstawie art 3.1 ustawy o spółdzielniech mieszkaniowych członkostwo spółdzielni nabywają również poszczególni współwłaściciele ułamkowi tzw. pełnej własności.
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego