Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, KubaP, koziorozka, azygnerski, blazejh, wp44, nathan0930

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Witam,

  Mam pytanie co zrobić z Najemcą, który wynajmuje lokal użytkowy i nie zgadza się na płacenie za 4 kontenery na jego cele wrzucanie odpadów zmieszanych.
  Wynajmujący daje dwie opcje :
  -opłata za 4 szt. kontenerów po stawce jak za wywóz śmieci
  -podpisanie we własnym interesie umowy z odbiorcą śmieci

  Co byście z takim Najemcą zrobili, może ktoś miał podobny problem ?

  Pozdrawiam
  •  
   CommentAuthorpoldek
  • CommentTime9-03-2019
   
  Ja bym go wsadził do jednego z kontenerów :).
  Właściciele w zasadzie płacą za swoje odpady gminie a wspólnoty ( Zarządy ) wciągnięto jako pośrednik do płacenia zbiorczego za wszystkich w budynku. Najemca lokalu użytkowego jeżeli nie jest to lokal wspólnoty w zasadzie nie jest stroną do rozmów z zarządem wspólnoty a jedynie właściciel tego lokalu. Opłaty za śmieci są pobierane zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez gminy ( czytaj cennik gminy za odpady). Saldo (zaliczki- koszty) powinno wychodzić na zero. Najemca niech spróbuje podpisać umowe z odbiorcą śmieci o ile posiada swoje pojemniki lub je wydzierżawi ;).
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-03-2019 zmieniony
   
  pawlikp80:Mam pytanie co zrobić z Najemcą, który wynajmuje lokal użytkowy i nie zgadza się na płacenie za 4 kontenery na jego cele wrzucanie odpadów zmieszanych.
  Wynajmujący daje dwie opcje :
  -opłata za 4 szt. kontenerów po stawce jak za wywóz śmieci
  -podpisanie we własnym interesie umowy z odbiorcą śmieci

  Co byście z takim Najemcą zrobili, może ktoś miał podobny problem ?
  a co na to regulamin gminny ? bo w niektórych wspólnoty nie płaca za lokale użytkowe , właściciele muszą sami dostarczyć deklaracje do gminy .
  Dajesz mu deklarację do wypełnienia i jesteś kryty . UoWL ; UoGN ;
 2. Po rozmowach z firmą Remondis jest dokładnie jak pisze poldek
  Właściciel płaci za wywożone śmieci i Remondisu to nie obchodzi ma się zgadzać kasa od kontenera poj. 1m3 to 99,94 zł netto. Dlatego proponujemy ,żeby sami podpisali umowe na wywoz z firma my nie generujemy śmieci i mamy swoje kontenery zamykane na kłódkę, a Najemca lokalu użytkowego buntuje się i nie chce partycypować w wywozie bo by musiał zapłacić za 4 kontenery.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-03-2019 zmieniony
   
  pawlikp80:Po rozmowach z firmą Remondis jest dokładnie jak pisze poldek
  Właściciel płaci za wywożone śmieci i Remondisu to nie obchodzi ma się zgadzać kasa od kontenera poj. 1m3 to 99,94 zł netto.
  Dlatego proponujemy ,żeby sami podpisali umowe na wywoz z firma my nie generujemy śmieci i mamy swoje kontenery zamykane na kłódkę, a Najemca lokalu użytkowego buntuje się i nie chce partycypować w wywozie bo by musiał zapłacić za 4 kontenery.
  To nie Ty decydujesz jak ma być , tylko regulamin zagospodarowania odpadów przez Gminę.

  Śmieci / odpady są własnością Gminy, a nie tych co je wyprodukowali, a MGO są ogólnodostępne. UoWL ; UoGN ;
 3. W uchwale jest zapis Gminy mają obowiązek zorganizowania odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkanych, natomiast w przypadku nieruchomości niezamieszkanych, na których powstają odpady komunalne (czyli m. in. w lokalach użytkowych) rada gminy może podjąć uchwałę, na mocy której będzie odbierać również odpady z nieruchomości niezamieszkanych, ale nie jest do tego zobligowana.
  Jeżeli gmina nie przejmie odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkanych, to ich właściciele są obowiązani do podpisania indywidualnych umów bezpośrednio z przedsiębiorstwami śmieciowymi. taka sytuacja jest w mojej gminie/mieście, to chyba mam rację.

  Nowy doklejony: 10.03.19 09:52
  Dodatkowo informuję, że to nie dotyczy Wspólnoty Mieszkaniowej. Jest Właściciel Piekarnia czyli też l.uż. i firma, która podnajmuje pom. na l. uż. biuro spedycji,parking na tiry i magazyn.
 4. Na codzień wyklinamy Straż Miejską, ale polecam przy mobilizacji. Ona się wykaże, a Wy będziecie mieli argument (chyba).
  Otóż straż miejska zakłada monitoring na śmieci. ( u mnie wyglądało to tak,że ja i sasiadka mieliśmy zadrklerawane śmieci mieszane, inni segregawane. Probem w tym, że w okolicy pojemniki segregowalne pozamykane lub daleko,a nasze śmietniki zapachane po kilku dniach. Straż miejska przyjeła zgłoszenie i nagle wszyscy zadeklarowali mieszane,a wkrótce doczekam sięobok budynku pojemników na segregacje).
 5. super, ale to nie pytanie no mój temat. Śmieci to temat rzeka. Poza tym do monitoringu potrzebny sztab ludzi i w związku z tym koszty ochrona, stróże itp. problem skończy się jak zabulimy przez takich x4 to sami wlaściciele i lokatorzy zrobią lincz na tym kto podrzuci lub nie będzie segregował.
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego