Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, Paraffka, Sambor, wp44, man, Michał, KubaP, sasho, traszkawita, lolekanabolek, koziorozka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorwojak
    • CommentTime9-01-2010
     
    Zarządca:
    MirekL: ...Uchwała jest podjęta. Na zarządzie spoczywa obowiązek powiadomienia wszystkich właścicieli pisemnie (art.23 pkt.3 uwl), pisemnie nie oznacza listownie. Może to być informacja ogólnie dostępna na tablicy ogłoszeń. Po to one są.


    Taka praktyka nie jest prawidłowa, ponieważ brak dowodu doręczenia treści uchwały. Precyzyjne określenie terminu doręczenia jest natomiast konieczne w sytuacji konfliktowej – w razie zaskarżenia uchwały w trybie art. 25 uwl. Prawo do zaskarżenia uchwały jest natomiast ograniczone terminem zawitym, który w przypadku indywidualnego zbierania głosów wynosi sześć tygodni od dnia powiadomienia o treści uchwały.


    Dokladnie!! Nie da się udowodnić, kiedy Włąściciel został powiadomiony, a zatem czy może jeszcze zaskarżyć uchwałę. Możliwe jest też powiadamianie w sposób podobny, jak zbieranie głosów; za podpisem na liście.
Przejdź do dyskusji: Uchwały wspólnoty
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego