powiadomienie o podjeciu a waznosc uchwaly

wojakwojak Użytkownik
edytowano czerwca 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
Wspolnota podjela uchwale, w ktorej upowaznia zarzad do wymowienia umowy administratorowi i podpisania umowy z inna firma (obie wymienione z nazwy w uchwale). Uchwala zostala podjeta w trybie indywidualnego zbierania glosow, za uchwala bylo ok 70% udzialow, po czym przekazano ja do poprzedniego wlasciciela nieruchomosci (ok. 25% udzialow), gdzie z doswiadczenia wiadomo, ze sprawa ciagnie sie tygodniami (co najmniej). Na podstawie tejze uchwaly zarzad wystosowal wymowienie do dotychczasowego administratora, okreslaja termin wymowienia zgodnie z postanowieniami umowy (30 dni). W odpowiedzi otrzymalismy pismo, w ktorym administrator stwierdza (cytuje z pamieci), ze zarzad nie mial prawa rozwiazac umowy na podstawie powolanej uchwaly, gdzyz nie spelnia ona wymagan art. 23 pkt 1 UoWL. W moim rozumieniu powiadomienie o podjeciu uchwaly (koniecznie z data!) sluzy tylko mozliwosci zaskarzenia uchwaly w ustawowym terminie (6 tygodni od powiadomienia) przez kazdego z wlascicieli, natomiast nawet BRAK powiadomienia nie skutkuje uniewaznieniem czy tez nieistnieniem uchwaly. Czy mam racje? Lacze pozdrowienia i z gory dziekuje za kolejna pomoc i podpowiedz :-)

Komentarze

  • Opcje
    andrzej 55andrzej 55 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Administratora relacje pomiędzy Zarządem a właścicielami lokali nie powinny interesować.Otrzymał wymówienie i kropka.
    Chyba że w umowie o zarządzanie są jakieś kruczki. Np. że do wypowiedzenia musi być dołączona kopia uchwały właścicieli lokali o wypowiedzeniu umowy (spotkałem się z takim przypadkiem).
    Pozdrawiam i tak trzymać.
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzieki za odpowiedz. Nie, takich kruczkow nie ma, on nie kwestionuje wypowiedzenia, tylko prawomocnosc uchwaly...!! :-)
    Patrzac z perspektywy, to chyba dobrze, ze go zmieniamy.... Co prawda nowy tez sie dzis nie popisal w kilku kwestiach, ale wierze, ze to sie ulozy... Pozdrawiam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.