Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

wp44, blazejh, KubaP, gab, koziorozka, Jaromir, tajfun, Michał, Zarządca, jaczylion, pldiego, PabloG, azygnerski, t66, ure1972

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Bardzo proszę o pomoc W skład WM wchodzi budynek mieszkalny i budynek gospodarczy z dwoma lokalami Budynki nie są ze sobą połączone lecz leżą na jednym terenie Budynek wymaga remontu - dach i dwa nadproża WM nie chce jednak wykonać remontu argumentując między innymi, że nie korzystaja z tego budynku Budynek niszczeje i popada w coraz większą ruinę Co mam zrobić jako właściciel tych lokali ?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime30-01-2018 zmieniony
   
  WM Zielona:Bardzo proszę o pomoc W skład WM wchodzi budynek mieszkalny i budynek gospodarczy z dwoma lokalami Budynki nie są ze sobą połączone lecz leżą na jednym terenie
  Budynek wymaga remontu - dach i dwa nadproża WM nie chce jednak wykonać remontu argumentując między innymi, że nie korzystaja z tego budynku Budynek niszczeje i popada w coraz większą ruinę Co mam zrobić jako właściciel tych lokali ?
  Nie czekaj . Wal do sądu ...podeprzyj się np z opinią z przeglądu budowlanego, gdzie we wioskach powinno byc zalecenie tego remontu ...inaczej stracisz dużo czas....

  We wspólnocie nie płaci się za to z czego się korzysta, ale co się posiada , a posiada się udział w częściach wspólnych (dach , mury) czyli z obu budynków ten udział jest wyliczony i przypisany do poszczególnych właścicieli lokali. UoWL ; UoGN ;
 2. W Sądzie byłem już nie raz Wydanie pieniędzy na remont z funduszu remontowego wymaga zgody właścicieli bo jest to przekroczenie zwykłego zarządu a oni mówią nie CO ROBIĆ ? ktoś z Was ma jakiś pomysł jak rozwiązać tą sprawę ?
 3. KubaP:We wspólnocie nie płaci się za to z czego się korzysta, ale co się posiada
  ...
  ... i decyduje się o racjonalnym wydawaniu pieniędzy :tongue:
  Budynek gospodarczy, poza bryłą budynku mieszkalnego... nie dziwie się, że sąsiady mają węża w kieszeni. Jak dla mnie temat na ostatnim miejscu do realizacji

  Nie znam dokładnie sytuacji ale zamiast tracić czas w sądach, lepiej dogadać się i zaproponować remont z własnej kieszeni w ramach przyszłych wpłat na FR.
  Sądowe batalie i nasyłanie nadzoru budowlanego skończy się co najwyżej wyłączeniem budynku z użytkowania, nie wspominając o zrujnowanych stosunkach z sąsiadami.
  AZ
  •  
   CommentAuthorcTnt
  • CommentTime30-01-2018
   
  Zazwyczaj skutecznym rozwiązaniem jest zaproponowane powyżej dogadanie się ze Wspólnotą. Ewentualnie w przypadku braku woli/możliwości dogadania się, można rozważyć zawiadomienie nadzoru budowlanego, bowiem często postępowania kończą się karą dla Wspólnoty oraz nakazaniem Wspólnocie wykonania prac remontowych.

  Alternatywnie można dokonać prac płacąc z własnych środków, a następnie na drodze sądowej żądać rozliczenia nakładów koniecznych na nieruchomość wspólną. Procesy takie trwają jednak długo i trzeba posiadać odpowiednie ekspertyzy wykazujące konieczność określonych prac oraz ich wartość rynkową. W większości przypadków nie obejdzie się także bez powoływania dowodu z opinii biegłego sądowego, co wydłuża postępowanie.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime30-01-2018
   
  azygnerski:Nie znam dokładnie sytuacji ale zamiast tracić czas w sądach, lepiej dogadać się i zaproponować remont z własnej kieszeni w ramach przyszłych wpłat na FR.
  Sądowe batalie i nasyłanie nadzoru budowlanego skończy się co najwyżej wyłączeniem budynku z użytkowania, nie wspominając o zrujnowanych stosunkach z sąsiadami.
  AZ
  z tego co czytam tu na forum tzw dogadywanie trwa latami i praktycznie i tak kończy się sprawą w sądzie , a ile nerwów kosztuje i ile w tym czasie animozji i uprzedzeń się wylegnie. Wyrok to wyrok. Nakaz to nakaz.:wink: UoWL ; UoGN ;
 4. Pomysł wykonania remontu na własną rękę też był przerabiany Byłem w Sądzie z tym pomysłem i nic z tego nie wyszło - nie pamiętam uzasadnienia - tyle już było różnych spraw Z Nadzorem Budowlanym tak się zastanawiam tylko boje się jakichś negatywnych decyzji właśnie jak wyłączenie budynku z użytkowania Ja chciałem za swoje pieniądze wyremontować ten dach powiadomiłem Zarząd WM i odpisali powołując się zresztą na jeden z wyroków Sadu Okręgowego, że remont leży po stronie wspólnoty i nie wolno mi nic robić CO mam Robić w tej sytuacji ? Czy ta ustawa o tych lokalach jest nieprecyzyjna i w niektórych przypadkach jakby chociaż w tej działa na niekorzyść mniejszości ? POMÓŻCIE mi w tej sprawie !
  •  
   CommentAuthorcTnt
  • CommentTime31-01-2018
   
  Ponieważ sam Pan wspomina o wielu sprawach sądowych, które dotyczyły omawianego tematu, w pierwszej kolejności konieczna jest analiza dokumentów. W mojej ocenie tylko w ten sposób będzie można precyzyjnie ustalić, jakie działania już były podejmowane, jakie zgłaszał Pan roszczenia i jaka była argumentacja sądów. Również tylko w ten sposób będzie można wywnioskować, czy zgłaszane przez Pana roszczenia były poprawnie formułowane.
 5. Sprawy dotyczyły uchwał podejmowanych przez WM jak np. rozbiórka przedmiotowego budynku, ustanowienie zarządu przymusowego, wydanie decyzji na wykonanie remontu z środków WM Problem polega na tym iż WM nie wyraża zgody na remont tego budynku ani na mój koszt ani z funduszu remontowego WM Budynek niszczeje w świetle prawa a ja jestem bezradny ! CO ROBIĆ ?
 6. Mieszkam w Łodzi szkoda ale dziękuję za chęć pomocy

  Nowy doklejony: 07.02.18 10:11
  Mam do Pana jeszcze takie pytanie Przed zebraniem sprawozdawczo-wyborczym które odbyło się 1 lutego zgłosiłem na piśmie wniosek do Zarządu o przegłosowanie uchwały wydzielającej środki finansowe na remont dachu tego budynku. Ze względów zdrowotnych nie byłem obecny na tym zebraniu Dowiedziałem się, że członkowie wspólnoty głosowali czy głosować nad tą moją uchwałą czy nie no i oczywiście przegłosowali, że nie będą głosować nad tą uchwałą Decyzja i samo głosowanie nie ma formy uchwały tylko zwykłe głosowanie wniosku, który będzie w protokóle Protokół będzie sporządzony na przełomie marca i kwietnia gdyż jak oświadczyła administratorka teraz odbywają się zebrania i pisanie protokołów przewiduje pod koniec marca. Jak Pan to ocenia co powinienem zrobić w takiej sytuacji ? Będę wdzięczny
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime7-02-2018 zmieniony
   
  WM Zielona: Przed zebraniem sprawozdawczo-wyborczym które odbyło się 1 lutego zgłosiłem na piśmie wniosek do Zarządu o przegłosowanie uchwały wydzielającej środki finansowe na remont dachu tego budynku.
  Ze względów zdrowotnych nie byłem obecny na tym zebraniu Dowiedziałem się, że członkowie wspólnoty głosowali czy głosować nad tą moją uchwałą czy nie no i oczywiście przegłosowali, że nie będą głosować nad tą uchwałą
  Decyzja i samo głosowanie nie ma formy uchwały tylko zwykłe głosowanie wniosku, który będzie w protokóle Protokół będzie sporządzony na przełomie marca i kwietnia gdyż jak oświadczyła administratorka teraz odbywają się zebrania i pisanie protokołów przewiduje pod koniec marca. Jak Pan to ocenia co powinienem zrobić w takiej sytuacji ? Będę wdzięczny
  już Tobie napisałem, że nie dogadasz się z współwłaścicielami i szkoda czasu na te gierki . Wal chłopie do sądu z tym tematem i PINB, że grodzi zawaleniem .

  Protokół z zebrania powinien być pisany na bieżąco i nie od tego jest Administrator, ale funkcyjni wybrani na zebraniu : przewodniczący zebrania , protokolant , komisja skrutacyjna.
  Co ona będzie pamiętać za miesiąc co działo się na tym zebraniu twojej wspólnoty ? Nic . UoWL ; UoGN ;
 7. Z tym protokołem to masz rację ale ja nic na to nie poradzę a do Sądu z czym iść ? Każda złotówka wydana z funduszu remontowego wymaga uchwały wspólnoty Sąd nie zmieni tej zasady bo odnosi się do przekroczenia zwykłego zarządu.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime7-02-2018
   
  WM Zielona:Z tym protokołem to masz rację ale ja nic na to nie poradzę a do Sądu z czym iść ?
  Każda złotówka wydana z funduszu remontowego wymaga uchwały wspólnoty Sąd nie zmieni tej zasady bo odnosi się do przekroczenia zwykłego zarządu.
  z czym do sądu że ci się chałupa wali i niszczeje
  To wprowadzić do Panu remontów NW remont tego "dachu i dwa nadproża" na pomieszczeniu gospodarczym. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorAnkaaa
  • CommentTime7-02-2018
   
  Proszę wezwać inspektora nadzoru budowlanego , który wyda stosowne orzeczenie. Niestety za ekspertyze zapewne sam Pan bedzie musiał zaplacic. Ale jesli Pana podejrzenia co do remontu sa sluszne bedzie Pan na wygranej pozycji i wspolnota bedzie musiala sie dostosowac :)Męczą Cie popękane naczynka? Wejdź na zamykamynaczynka.pl/
 8. Może się Pan dowiedzieć od administratora, czy przebieg zebrania był nagrywany. Obecnie sporo administratorów obsługujących WM, za zgodą obecnych na zebraniu, nagrywa przebieg zebrania (sam dźwięk, albo dźwięk i obraz). Może Pan wnioskować o udostępnienie takiego nagrania.

  Może Pan również rozważyć wniosek o ustanowienie zarządcy przymusowego,na podstawie art. 26 ust. 1 u.w.l.
  "1. Jeżeli zarząd nie został powołany lub pomimo powołania nie wypełnia swoich obowiązków albo narusza zasady prawidłowej gospodarki, każdy właściciel lokalu może żądać ustanowienia zarządcy przymusowego przez sąd, który określi zakres jego uprawnień oraz należne mu wynagrodzenie. Sąd odwoła zarządcę, gdy ustaną przyczyny jego powołania."
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime8-02-2018
   
  Obecnie sporo administratorów obsługujących WM, za zgodą obecnych na zebraniu, nagrywa przebieg zebrania (sam dźwięk, albo dźwięk i obraz). Może Pan wnioskować o udostępnienie takiego nagrania.
  To się ludziom we łbach namieszało. Nikt do nikogo nie ma zaufania ? Dalej stawiać mury MY i ONI .... UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego